Ambulanciáink

Myoma ambulancia

Ambulancia vezetője: Dr. Kisfalvi István PhD

Ambulancián rendelő orvosok: Dr. Doan N. Khai

 

A myomával ambulancia célja, a myomaval küzdő hölgyek diagnosztizálása, illetve kezelési terv felallítása mely lehet konzervatív (gyógyszeres) és / vagy műtéti.

A myoma, más néven (fibroid), a méhizomból kiinduló jóindulatú daganat, mely mérete változó lehet – a kicsi, észrevehetetlen növedékektől a nagyobb daganatokig, amelyek eltorzíthatják a méh alakját. A myomák viszonylag gyakoriak, és sok nő nem tapasztal tüneteket, mégis jelen lehetnek.

Mikor érdemes orvoshoz fordulni?

Orvoshoz kell fordulni, ha a következő tüneteket tapasztalja valaki, mivel ezek myomákra vagy más, ahhoz kapcsolódó problémákra utalhatnak:

  1. Erősebb vagy fájdalmas menstruációk: A szokatlanul erős vagy hosszú ideig tartó vérzés a myomák egyik jele lehet.
  2. Kismedencei fájdalom vagy nyomásérzés: Ez változó lehet a medencei területen jelentkező teltségérzéstől kezdve a heves fájdalomig, különösen, ha a myomák nagyok.
  3. Gyakori vizelési ingerek vagy nehézség a hólyag kiürítésében: Nagyobb myomák nyomhatják a hólyagot, gyakori vizelési ingert okozva, vagy azt a érzést, hogy a hólyag nincs teljesen kiürítve.
  4. Fájdalom szexuális kapcsolat közben: Ha a myomák a méhnyak vagy más érzékeny területek közelében találhatók, fájdalmat okozhatnak közösülés közben.
  5. Meddőség vagy teherbeesési nehézségek: Bár sok nő, akinek myomája van, gond nélkül teherbe eshet, egyes esetekben a myomák akadályozhatják a beágyazódást vagy a terhességet, különösen, ha nagyok vagy a méh üregében helyezkednek el.
  6. Derékfájás vagy lábfájdalom: A myomák néha nyomást gyakorolhatnak az idegekre, ami derékfájdalmat vagy lábba sugárzó fájdalmat eredményezhet.
  7. Hasi feszesség vagy megnagyobbodás: Nagyobb myomák miatt a has megnagyobbodhat, amely felfúvódott hasként jelentkezhet, vagy úgy érezheti, hogy a has terjedelmesebb, mint korábban.
  8. Vashiányos anémia: A myomák által okozott erős vérzés vashiányos vérszegénységhez vezethet, amely fáradtságot, gyengeséget vagy sápadtságot okozhat.

Mikor érdemes sürgős orvosi segítséget kérni?

Ha erős fájdalmat, ájulást, gyors szívverést vagy szokatlan duzzadást tapasztal, azonnal orvoshoz kell fordulni, mivel ezek a myomák elhalása (amikor a myoma belső szövete elhal) vagy más súlyosabb problémák jelei lehetnek.

Általánosságban, ha úgy gondolja, hogy myomája van, vagy tüneteket tapasztal, érdemes nőgyógyászhoz fordulni egy kivizsgálásra. Az orvos ultrahangos vizsgálatokkal megerősítheti a diagnózist, és megvitatja a kezelési lehetőségeket, amelyek a myomák méretétől, elhelyezkedésétől és a tünetektől függően gyógyszeres kezeléstől a műtéti beavatkozásig terjedhetnek.

 

Ellátási terület: Az ország bármely pontjáról fogadjuk a betegeket.

Rendelés ideje: Kedd 08:00-14:00

Időponfoglalás: +36302016730

Kapcsolódó lapok:

Nincsenek kapcsolódó lapok

Kapcsolódó tájékoztató anyagaink

Kapcsolódó tájékoztatók

Minden amit érdemes tudnia:

Amit a laparoszkópos műtétekről tudni kell

Műtét előtti teendők

Nőgyógyászati műtéti típusok

Személyre szabott tájékoztatók, Önnek.

Információs csomagjaink segítségével gyorsan, témakörök szerint rendezve érheti el a kapcsolódó tájékoztatókat és dokumentumokat.

Elérhetőségeink

Nőgyógyászati fekvőbeteg osztály:1308 mellék

Szülőszoba: 1239 mellék

Gyermekágyas osztály: 1176 mellék

Újszülött osztály: 1361 mellék

Nőgyógyászati ambulancia:1251 mellék

Várandósgondozó:1283 mellék

Magzati diagnosztika (ultrahang):1330 mellék

BKV Járatok

160, 260, 260A, 960

17, 19, 41